Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

Čištín s.r.o.
Jinonická 804/80
15800 Praha 5
tel: +420296554223 +420774444475
cistin@seznam.cz
Po-Pá 8:00-12:00 12:30-16:00

VÝKUP PLATINY A PALLADIA

Výkup platiny a palladia

 

Platina výkup

 

 

Naše firma vykupuje investiční slitky platiny a palladia, po dohodě také technické palladium a platinu. Zakládáme si na profesionálním přístupu a férovém jednání - výkup drahých kovů u nás probíhá transparentním způsobem a výkupní částka je vyplácena v hotovosti rovnou na místě.

 

Výkupní cena palladia je na dotaz, cenu palladia si u nás prosím předem telefonicky ověřte.

 

Termín výkupu platiny či palladia si prosím domluvte předem na e-mailu cistin@seznam.cz, anebo telefonicky na čísle +420 608 330 830.

 

Výkup platiny a palladia

 

Platina

Platina (lat. Platinum, chem. zn. Pt, tvrdost 4-4,5 ) je stříbrolesklý šedobílý drahý kov, vyznačující se dobrou tažností, kujností a odolností. Je elektricky i tepelně středně dobře vodivý, reaguje s lučavkou královskou. Pro své vlastnosti má platina široké spektrum možného využití - je všestranným katalyzátorem, využívá se v automobilovém průmyslu, slouží jako materiál k výrobě chirurgických nástrojů, elektrod, různých laboratorních pomůcek a samozřejmě také k výrobě šperků. Platina jako taková je významným investičním kovem.

V přírodě se vyskytuje zejména v ryzí formě, největší naleziště jsou v Jižní Africe.

 

Palladium

Palladium (lat. Palladium, chem. zn. Pd, tvrdost 4,75) je vysoce odolný, tažný a kujný ušlechtilý kov šedobílé barvy. Je tepelně i elektricky středně dobře vodivý, ze všech drahých kovů disponuje největší reaktivitou, snadno se rozpouští v lučavce královské i koncentrované kyselině dusičné. Tento vzácný prvek vykazuje dobré katalytické vlastnosti. Používá se především v automobilovém průmyslu, při výrobě stomatologických nástrojů a v menší míře nachází uplatnění také při výrobě šperků.

Největším distributorem je Rusko, které na Sibiři těží až 44% světové produkce palladia, s těžbou 40% následuje Jižní Afrika. Aktuálně se Palladium stává velmi významným investičním kovem a jeho cena závratnou rychlostí stoupá.