Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Menu

Výkup zlata a stříbra

Výkup platiny a palladia

Výkup mincí a šperků

Výkup drahých kamenů

Výroba šperků

Český výrobce šperků

Fotogalerie

Kontakt

 

Jsme registrovaní u puncovního úřadu

 

 

Český výrobce šperků Čištín s.r.o.

 

Dovolená od 11.8 do 18.8.2019. Vážení zákazníci v tomto obdobý bude celý náš provoz uzavřen omlouváme se za komplikace.


Články :

Výkup zlata a stříbra

Vlastníte zlaté či stříbrné šperky, které nenosíte a nemáte pro ně žádné jiné využití? Pak pro vás máme dobrou zprávu.

KONTAKTY

Čištín s.r.o.
Naskové 1100/3
15000 Praha 5
tel: +420 257225846 +420774444475
cistin@seznam.cz
Po-Pá 8:00-12:00 12:30-16:00

Výkup platiny a palladia

 

Platina výkup

 

Výkupní cena investiční platiny.............580,- /g

(aktualizováno 17.5.2019)


Naše firma vykupuje investiční slitky platiny a palladia, po dohodě také technické palladium a platinu. Zakládáme si na profesionálním přístupu a férovém jednání - výkup drahých kovů u nás probíhá transparentním způsobem a výkupní částka je vyplácena v hotovosti rovnou na místě.


Výkupní cena palladia je na dotaz, cenu palladia si u nás prosím předem telefonicky ověřte.


Termín výkupu platiny či palladia si prosím domluvte předem na e-mailu cistin@seznam.cz, anebo telefonicky na čísle +420 608 330 830.

 

Výkup platiny a palladia

 

Platina

Platina (lat. Platinum, chem. zn. Pt, tvrdost 4-4,5 ) je stříbrolesklý šedobílý drahý kov, vyznačující se dobrou tažností, kujností a odolností. Je elektricky i tepelně středně dobře vodivý, reaguje s lučavkou královskou. Pro své vlastnosti má platina široké spektrum možného využití - je všestranným katalyzátorem, využívá se v automobilovém průmyslu, slouží jako materiál k výrobě chirurgických nástrojů, elektrod, různých laboratorních pomůcek a samozřejmě také k výrobě šperků. Platina jako taková je významným investičním kovem.

V přírodě se vyskytuje zejména v ryzí formě, největší naleziště jsou v Jižní Africe.


Palladium

Palladium (lat. Palladium, chem. zn. Pd, tvrdost 4,75) je vysoce odolný, tažný a kujný ušlechtilý kov šedobílé barvy. Je tepelně i elektricky středně dobře vodivý, ze všech drahých kovů disponuje největší reaktivitou, snadno se rozpouští v lučavce královské i koncentrované kyselině dusičné. Tento vzácný prvek vykazuje dobré katalytické vlastnosti. Používá se především v automobilovém průmyslu, při výrobě stomatologických nástrojů a v menší míře nachází uplatnění také při výrobě šperků.

Největším distributorem je Rusko, které na Sibiři těží až 44% světové produkce palladia, s těžbou 40% následuje Jižní Afrika. Aktuálně se Palladium stává velmi významným investičním kovem a jeho cena závratnou rychlostí stoupá.

Upozorňujeme zákazníky, že v období 29.5.2019 - 10.7.2019 vykupujeme pouze některé druhy drahých kamenů a šperků a to vždy po předchozí telefonické dohodě.