Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Čištín s.r.o.
Jinonická 804/80
15800 Praha 5
tel: +420296554223 +420774444475
cistin@seznam.cz
Po-Pá 8:00-12:00 12:30-16:00

Výkup platiny a palladia

 

Platina výkup

 

 

Naše firma vykupuje investiční slitky platiny a palladia, po dohodě také technické palladium a platinu. Zakládáme si na profesionálním přístupu a férovém jednání - výkup drahých kovů u nás probíhá transparentním způsobem a výkupní částka je vyplácena v hotovosti rovnou na místě.

 

Výkupní cena palladia je na dotaz, cenu palladia si u nás prosím předem telefonicky ověřte.

 

Termín výkupu platiny či palladia si prosím domluvte předem na e-mailu cistin@seznam.cz, anebo telefonicky na čísle +420 608 330 830.

 

Výkup platiny a palladia

 

Platina

Platina (lat. Platinum, chem. zn. Pt, tvrdost 4-4,5 ) je stříbrolesklý šedobílý drahý kov, vyznačující se dobrou tažností, kujností a odolností. Je elektricky i tepelně středně dobře vodivý, reaguje s lučavkou královskou. Pro své vlastnosti má platina široké spektrum možného využití - je všestranným katalyzátorem, využívá se v automobilovém průmyslu, slouží jako materiál k výrobě chirurgických nástrojů, elektrod, různých laboratorních pomůcek a samozřejmě také k výrobě šperků. Platina jako taková je významným investičním kovem.

V přírodě se vyskytuje zejména v ryzí formě, největší naleziště jsou v Jižní Africe.

 

Palladium

Palladium (lat. Palladium, chem. zn. Pd, tvrdost 4,75) je vysoce odolný, tažný a kujný ušlechtilý kov šedobílé barvy. Je tepelně i elektricky středně dobře vodivý, ze všech drahých kovů disponuje největší reaktivitou, snadno se rozpouští v lučavce královské i koncentrované kyselině dusičné. Tento vzácný prvek vykazuje dobré katalytické vlastnosti. Používá se především v automobilovém průmyslu, při výrobě stomatologických nástrojů a v menší míře nachází uplatnění také při výrobě šperků.

Největším distributorem je Rusko, které na Sibiři těží až 44% světové produkce palladia, s těžbou 40% následuje Jižní Afrika. Aktuálně se Palladium stává velmi významným investičním kovem a jeho cena závratnou rychlostí stoupá.